Kaitinimo elementų prijungimo prie maitinimo šaltinio variantai

Kaitinimo elementų prijungimo prie maitinimo šaltinio variantai

Kaitinimo elementų prijungimo prie maitinimo šaltinio variantai

Image

VIENA FAZĖ

Beveik bet kokio tipo šildytuvai, net jei jie skirti 230V srovei, gali turėti kelių tipų jungtis, kurios skiriasi viena nuo kitos fazių skaičiumi: vienos, dviejų ir trifazių. Šiuo atveju yra keletas prijungimo schemų, kurios bus aptariamos šiame straipsnyje.

Image

Šis jungimo būdas labiausiai paplitęs buitiniuose elektros tinkluose, kurių įtampa yra 220-240 V, taip pat kituose tinkluose, kurių įtampa yra nuo 12 iki 60 V (12 V žingsniais), taip pat 110 V.

Aukščiau schematiškai parodytas prijungimas prie vienfazio šaltinio.

Image

Elektriniuose šildytuvuose nėra poliškumo, todėl fazė (įtampa) gali būti taikoma bet kuriam iš dviejų laidininkų. Ši savybė lemia pagrindinius šio tipo jungčių privalumus: universalumą ir paprastumą.

DVI FAZĖS

Šio tipo jungtys taip pat apima tik du laidininkus, prijungtus prie elektrinio šildytuvo. Tačiau vietoj „nulio“ antrajam laidininkui tiekiama antroji fazė. Neutralus tokio tipo ryšys nenumatytas. Dviejų fazių jungties pavyzdį galite pamatyti paveikslėlyje žemiau.

Image

Šio tipo jungtis naudojama 380–400 V kintamosios srovės elektros tinkluose.Palyginus su vienfaze jungtimi, nėra jokių vizualinių ar struktūrinių pokyčių, kaip matyti pažvelgus į schemą žemiau

Image

Dviejų fazių jungtis turi savo privalumų ir trūkumų. Šildymo elementas generuoja didesnės galios šiluminę energiją. Tačiau galios padidėjimas neigiamai veikia šildymo elemento eksploatavimo laiką ir patikimumą.

TRIS FAZĖS

Yra dvi šio tipo ryšio įgyvendinimo galimybės: „žvaigždė“ ir „trikampis“. Abi schemos parodytos paveikslėlyje žemiau.

Image
Image

Yra vienas skirtumas tarp nurodytų trifazių sujungimo schemų, susijusių su įtampa: 220 V fazės arba linijinės 380 V įtampos tiekimas. Nepriklausomai nuo jungties schemos pasirinkimo, fazinė srovė išlieka pastovi.
Žvaigždės prijungimo parinktis parodyta paveikslėlyje žemiau.

Image
Image

Norint įgyvendinti šią jungties schemą, naudojami trys laidininkai, įskaitant nulį, kuris paprastai paryškinamas mėlyna spalva. Kai kuriose grandinėse nulinio laidininko buvimas nenumatytas. Tačiau ši trifazio ryšio diegimo parinktis labai nerekomenduojama (kontaktas turi būti nulinis).

Šildymo elemento prijungimo prie maitinimo šaltinio principas pagal "žvaigždės" schemą parodytas paveikslėlyje žemiau.

Image
Image

Gamintojas savo gaminį gali papildyti kontaktais, o ne laidais. Paprastai nuliniai kontaktai visada pažymėti mėlyna spalva, kaip parodyta paveikslėlyje žemiau.

Image

Related Articles

Support

Gaminiai

Navigacija

Kontaktai

UAB Kuprė

Įm. kodas: 123021734